En güzel Ayakkabılar..
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filters
Ara
RSS

Blog

Sonbahar-Kış Sezonunda Neler Oluyor?

Moda devlerinin 2017 / 2018 sezonu için hazırladığı kreasyonlardan bu sezonun en trend ayakkabı ve çanta modellerini sizler için analiz ettik. İşte bu sezonun kendini yine çok konuşturucak ayakkabı ve çantaları...


Geçmişten günümüze geri dönen trendler,bakmaktan gözünüzü alamayacağınız taşlar, romantizm sembolü çiçek desenler bu sezon vitrinlerinde bize sık sık göz kıpacak tasarımlardan.

Bol dekolteli detaylar,çiçek desenleri,metalik renkler, bağcıklar,kürkler, taşlar, hayvansı desenler,transparan bantlar, geometrik desenli topuklar ve bunun gibi çok daha fazlası bu sezonun ayakkabı trendleri olarak karşımıza çıkıyor.
Geçtiğimiz kış neredeyse tüm vitrinlerde karşımıza çıkan pembe, yerini bu sene kırmızıya bırakıyor.

Givenchy, koleksiyonunda bu sezon sadece kırmızı tonlarına yer verdi. Bunların yanı sıra Giorgio Armani, Versace ve Fendi gibi moda devlerinin de koleksiyonlarında bu sezon kırmızı yer alıyor.

Geçen sezon tüm vitrinlerin vazgeçilmezi düz beyaz botlar yerini bu sezon uzun veya kısa farketmeksizin ışıltılı ve göz alıcı botlara bıraktı. Bu kış ayaklarınız ışıltısıyla birlikte tüm dikkatleri üzerinize çekecek gibi görünüyor.Bu botlar,Channel, Saint Laurent ve Marco Vincenzo'nun defilelerinde bu sezonda sık sık karşımıza çıktı.

Valentino bu sezon erkek tasarımlarında da yine klasik çizgisini bozmayarak klasik rüzgarlarını estirmeye devam etti.Farklı kesim ve modelleriyle bu sezondada kendini diğer moda liderlerinden ayırmayı başarıp kendi tahtını kurdu.Tasarımlarına renk katıp hareketlendirmektense daha çok pastel renklere yer vermeyi tercih etmiştir.

 

Moda Sektörünün En Lüksü

 

 

Moda insanın kendini ifade biçimi olmasının yanı sıra, kişiler arasındaki statü farkının da vitrinidir. Bu göstergenin farkında olan dünyaca ünlü markalar, zirvede kalabilmek ve geniş bir kitleye hitap edebilmek için birbirleriyle yarışıyor. Bazen moda tasarımı diye adlandırılan ürünler, sıfır km araba fiyatıyla eşdeğer olabiliyor. 

Fendi; Adele Fendi ve Edoardo tarafından, 1925 yılında başlayan İtalyan merkezli çok uluslu bir şirkettir. Markanın en ünlü ürünleri kürk ve çanta dahil olmak üzere son moda giysi ve aksesuarlardır. Fendi, genellikle kürk ile klasik parçaları kombine etmesiyle tanınır. Şirket 2011 itibariyle, 1 milyar doların üzerinde kar elde ettiğini kamuoyuyla paylaştı.

Ralph Lauren; bu listedeki isimlerden en uygun fiyatlısı olarak kabul edilebilir. Onların ürünleri de Macy gibi daha makul fiyatlı mağazalarda satılıyor. Şirket, tasarımcı Ralph Lauren tarafından 1967 yılında kurulmuştur. O zamandan beri şirket; Ralph Lauren Black Label, Ralph Lauren Purple Label, Ralph Lauren Blue Label, Lauren Ralph Lauren, Club Monaco ve Chaps dahil olmak üzere birçok alt markalı ürün tasarladı. Marka, her zaman canlı renkli sportif kıyafetler ile modern ve sofistike bir görünüm yaratmakta oldukça başarılı oldu. Lüks marka 2014 yılında 776 milyon dolar gelir elde ettiğini ilan etti.

Thomas Burberry; 1856 yılında Basingstoke’da yüksek tirajlı dış giyim satacağı bir yer aldı. Burberry daha sonra büyük başarıya ulaştı ve 1891 yılında ilk mağazasını açtı. 100 yıl sonra, marka hala Burberry London, Burberry Brit ve Burberry Prorsum’da dahil olmak üzere birden fazla alt etiketi ile her zamankinden daha güçlüdür. 

Moda sektöründe bir diğer önemli trend ise Gucci’dir. Şirket 1920 yılında tasarımcı Guccio Gucci tarafından kuruldu. Son moda deri eşyalar ile tanınan marka, 1921 yılında ilk mağazasını açtı. Şirketin bugün gelirleri tahmini 4.2 milyar dolar değerindedir.

Christian Dior 1946 yılında Dior lüks tasarım şirketini kurdu. Marka, elli yıl sonra daha güçlenmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Çalışmaları ise hazır giyim ürünleri, deri, aksesuar, ayakkabı, takı, parfüm, makyaj ve cilt bakım ürünlerini kapsar.

Prada şirketinin tahmini 9.4 milyar dolar değerinde geliri vardır. Prada ürünleri; hazır giyim deri ve moda aksesuarları, ayakkabı, bavul, saatler, dış giyim ve daha birçok şeyi kapsar. Ayrıca Prada, 2007 yılında cep telefonlarında bir Prada serisi başlatmak için LG Electronics ile işbirliği yapmıştı.

 

Moncler mont kalitesi Yeni girmiş olduğumuz kışın bu ilk soğuk günlerinde alışveriş yaparken ilk aklımıza gelen doğal olarak kendimizi sıcak ve güvende tutmaktır sanırım. Bu soğuk günlerde özellikle üzerimize ne giyeceğimize dikkat eder kalın kalın giyinir üşüyüp hasta olmayalım diye azami dikkat ederiz. Siz de benim gibi soğuk günlerde sıcaklar içinde kalmak istiyorsanız, soğuktan fazla etkilenmek ve hasta olmaktan korunmak istiyorsanız sıkı sıkı giyinip sıcak içeceklerden vazgeçemiyorsunuzdur.
Prada ilk ne zaman kuruldu?

Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

İlk Ayakkabı Ne Zaman Bulundu ?

İnsanoğlunun ayaklarını korumak gibi temel bir işlevi yerine getiren ilk kullanım örneklerinden günümüzde dev bir moda endüstrisinin bir parçası olan ayakkabı, insanlar için temel bir öğe olmaya devam etti. Tarih öncesi dönemlere ait olan tüm buluşlar gibi ilk ayakkabının ne zaman giyildiği bilinmemektedir ve arkeolojik kanıtlar da bu konuda karışık cevaplar vermektedir. Arkeolojik çalışmalar sayesinde bulunan en eski ayakkabı M.Ö. 7.000li yıllara tarihlenmektedir ve Amerika’da bulunmuştur.

İlk ayakkabının halat, yaprak ve hayvan derisi gibi materyallerden yapıldığına inanılır. Tüm bu materyaller dayanıksız olduklarından, bu konudaki arkeolojik kanıtlara az rastlanır. Diğer bir kanıta göre ise ayakkabı, günümüzden 40.000 yıl önce bile kullanılmaktaydı. Tarih öncesi kemikler üzerinde çalışma yapan arkeologlar, insanların ayak parmaklarına ait olan kemiklerin boyutlarında küçülme gözlemlemişlerdir ve bu sebeple o dönemde insanların ayaklarının bir nesne ile kaplı olduğuna inanırlar. Buna rağmen bu inanış henüz kanıtlanmış değildir.