En güzel Ayakkabılar..
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Close
Filters
Ara

İlk Ayakkabı Ne Zaman Bulundu ?

İnsanoğlunun ayaklarını korumak gibi temel bir işlevi yerine getiren ilk kullanım örneklerinden günümüzde dev bir moda endüstrisinin bir parçası olan ayakkabı, insanlar için temel bir öğe olmaya devam etti. Tarih öncesi dönemlere ait olan tüm buluşlar gibi ilk ayakkabının ne zaman giyildiği bilinmemektedir ve arkeolojik kanıtlar da bu konuda karışık cevaplar vermektedir. Arkeolojik çalışmalar sayesinde bulunan en eski ayakkabı M.Ö. 7.000li yıllara tarihlenmektedir ve Amerika’da bulunmuştur.

İlk ayakkabının halat, yaprak ve hayvan derisi gibi materyallerden yapıldığına inanılır. Tüm bu materyaller dayanıksız olduklarından, bu konudaki arkeolojik kanıtlara az rastlanır. Diğer bir kanıta göre ise ayakkabı, günümüzden 40.000 yıl önce bile kullanılmaktaydı. Tarih öncesi kemikler üzerinde çalışma yapan arkeologlar, insanların ayak parmaklarına ait olan kemiklerin boyutlarında küçülme gözlemlemişlerdir ve bu sebeple o dönemde insanların ayaklarının bir nesne ile kaplı olduğuna inanırlar. Buna rağmen bu inanış henüz kanıtlanmış değildir.

Yorum yazınız
Yorumlar
26.1.2017 15:06
A big loud “HA!” came out of my mouth when I saw that petuecrly-timed-gfst-of-wind-sham. You are freaking genius! BEAUTY-full bride and groom…so lucky to have you two!
27.1.2017 12:17
At last! Someone with the insight to solve the <a href="http://jchmebimjj.com">prbemol!</a>
29.1.2017 21:42
What a great resucroe this text is. http://eulvyqqe.com [url=http://etjsjn.com]etjsjn[/url] [link=http://oajdgqbh.com]oajdgqbh[/link]